SOOME KEEL

Aare Mae

Aare Mae:

Kuigi olen lõpetanud 1978. a. Tallinna Pedagoogilise Instituudi füüsika ja üldtehniliste distsipliinide eriala, olen kogu oma karjääri pühendanud keelte õpetamisele. Samal ajal õppisin neli aastat soome keele kursustel legendaarse õpetaja Hilda Isoki käe all Tallinna Keeltekoolis. Suviti tegin giiditööd soome turistidega. Olen õpetanud Soomes, Jalasjärve ja Rovaniemi täiskasvanute koolituskeskustes eesti ja vene keelt ning kultuuri ühtekokku 11 aastat. 2008. a. lõpetasin Tartu Ülikooli filosoofiaõpetajate kaheaastased kursused, mis andis tõuke sügavamaks tegelemiseks semiootika küsimustega keeleõppes. Osalen regulaarselt Soome Instituudi ja Eesti Soome Keele Õpetajate Seltsi poolt pakutavatel täiendkoolitustel.

Keele õpetamisel lähtun vene teadlase Igor Schechteri mõttelisemotsionaalsest aktualisatsiooniprintsiibist, st kõike, mis teoreetiliselt läbitud saab, peab olema ka võimalik kohe praktikas rakendada.