HISPAANIA KEEL

Aino Arro

Aino Arro:

Hispaania keelt hakkasin õppima Tallinna Keeltekoolis 1985. a., kuigi kõrghariduse omandasin hoopis 1980. a. omaaegses Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis kultuurhariduse erialal. Sealt ka alatine huvi teatri ja üldse kunsti ja kirjanduse vastu.

1989. a. alates olen hispaania keelt saanud kasutada peaaegu igapäevaselt, sest  peale  õpetamise tegelen ka tõlkimise ja giidindusega. Olen osalenud erinevatel täienduskursustel, muuhulgas ka kahel korral Madridis. Aastatel  1994-1996  oli mul võimalus õppida Põhjamaade Nõukogu stipendiaadina Norra Bergeni Ülikooli hispaania keele ja Ladina-Ameerika õpingute eriala magistrikursusel.

Tagasi Eestis, jätkasin tööd giidi, tõlgi ja õpetajana. Tõlgina näiteks olen vahendanud paljusid erinevate alade hispaania ajakirjanikke, alates turismiteemadest huvitatutest ja lõpetades Eesti sõjaajaloo ning meie igapäevaelu kajastajatega. Möödunud aastal oli võimalus tõlkida Argentina delegatsiooni, kes tutvus põhjalikult meie infotehnoloogia rakendustega, kasutamaks seda oma riigiaparaadi moderniseerimisel. Kahjuks on siiani lavastamata minu tõlgitud hispaania autori Fernando Arrabali näidend Piknik, mida pidanuks lavastama hakkama Evald Hermaküla.

Giidiamet omakorda toob koju kätte terve Ladina-Ameerika kruiisilaevade turistide näol ja annab võimaluse ka endal saada aimu nende maade elust, sest siiani olen käinud Hispaania kõrval vaid Peruus.

Vabal ajal meeldib mulle väga teha pikki jalutuskäike või midagi muud huvitavat koos sõpradega, kelle hulgas on ka hispaania keelt kõnelejaid, ja olla võimalikult palju looduses.